Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Zahájení školního roku 2021 - 2022

Zahájení školního roku 2021 - 2022

Zaslal petrlukas 24. srpna. 2021

Ředitelství ZŠ a MŠ Křtiny oznamuje svým žákům a jejich rodičům, že nový školní rok bude zahájen ve středu 1. září 2021 v 8.30 hodin v atriu školy.. Vzhledem k povinnosti testování žáků  na nemoc covid-19 přijdou žáci 2. až 9. třídy v 8.00 hodin do školy, kde provedou nejprve testování. Žáci 2. a 3. třídy ve školní jídelně (možná asistence rodiče), ostatní žáci ve svých kmenových třídách, Žáci 1. třídy  přijdou na zahájení školního roku až do atria školy v 8. 30 hodin. Rodičům žáků 1. třídy umožníme společné zahájení školního roku se svými dětmi za dodržení platných hygienických opatření (respirátor). Testování žáků 1. třídy pak proběhne ve čtvrtek 2. září 2021 v 7. 45 hodin ve školní jídelně (možná asistence rodiče). Po slavnostním zahájení a zdravici hostů obdrží žáci první organizační informace. Předpokládaný konec zahájení školního roku bude v cca 9.45 hodin. Tento den nebude pro žáky ZŠ v provozu školní družina  ani školní jídelna. Jejich pravidelný provoz pro žáky začne od 2. září 2021. Provoz mateřské školy bude bez omezení.

Další testování žáků proběhne  6. září a 9. září 2021 v 7.45 hodin. Žáci 1. - 3. třídy ve školní jídelně (možnost asistence rodiče), žáci 4. - 9. třídy ve svých kmenových třídách.

Nemusí se testovat žáci, kteří:

• Budou mít potvrzení od lékaře o prodělání onemocnění COVID-19 v posledních 180 dnech.
  • Budou mít potvrzení o negativním PCR testu ne starším 7 dnů.
  • Budou mít potvrzení o negativním antigenním testu ne starším 72 hodin
  • Budou mít potvrzení o očkování a mají alespoň 14 dnů po druhé očkovací dávce

K seznámení rodičovské veřejnosti s hygienickými podmínkami provozu škol ve školním roce 2021-22 vzhledem ke COVID - 19 zveřejňuji manuál MŠMT Manual k provozu škol a testovani.

Pravidla pro návrat žáků ze zahraničíRežim návratu ze zahraničí.pdf