Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Žáci 9. třídy navštívili Anglii

Žáci 9. třídy navštívili Anglii

Zaslal petrlukas 13. června. 2019

Naše třída se v neděli 2. června 2019 vydala na pětidenní výlet do Londýna. Cesta byla zdlouhavá, jeli jsme přes Německo, Holandsko, Belgii a Francii, nakonec jsme se Eurotunelem dostali až na anglické pobřeží, odkud jsme se po dálnici vydali směr Londýn. Hned po příjezdu do hlavního města nám začal bohatý program. Prohlédli jsme si nejvýznamnější památky ze vzduchu (lanovka přes řeku Temži, slavné London Eye), z vody (projížďka lodí pod Tower Bridge) i pěšky (Westminster Abbey, Trafalgar Square, Big Ben, The House of Parliament, Picadilly Circus a mnoho dalšího). Náročný program jsme završili jízdou v přeplněném londýnském metru, které je nejstarší dopravní dráhou na světě. Večer jsme se seznámili s hostitelskými rodinami ve čtvrti Bromley, ve které jsme bydleli, a u nich nás čekala vytoužená sprcha a teplé jídlo. Další den jsme navštívili muzeum voskových figurín Madame Tussauds, kde jsme měli možnost vidět spoustu slavných osobností. Téměř celé odpoledne jsme strávili ve slavných Warner Bros studiích, tam jsme si prohlédli interiéry, ve kterých se natáčely světoznámé filmy o Harry Potterovi. Poslední den pobytu nás ohromily prostory hradu Windsor, navštívili jsme  také proslulou Eton College – chlapeckou internátní školu, kde studovali princové Harry a William. Nakonec jsme se vlakem vypravili do blízkého městečka Slough, tam nakoupili suvenýry a sladkosti pro své blízké a vydali se na více než dvacetihodinovou cestu zpět. Výlet jsme si opravdu užili a máme na co vzpomínat.

Žáci 9. třídy

Fotografie z pobytu v Anglii můžete vidět ve fotogalerii.