Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Dny činu - sběr mobilních telefonů

Dny činu - sběr mobilních telefonů

Zaslal petrlukas 31. ledna. 2022

Po pěti letech se Ekotým naší školy rozhodl zopakovat sběr starých mobilních telefonů a na období 1. – 11. února 2022 vyhlašuje "Dny činu". Sbíráme všechny staré a již nepoužívané telefony, funkční, nefunkční i zcela rozbité. Sběrové krabice budou nachystány v kabinetech všech třídních učitelek. Podle posledního průzkumu, který se u nás prováděl, vyšlo najevo, že kdyby Češi odevzdali k recyklaci všechny mobily, které leží bez užitku doma, nemuselo by se zbytečně vytěžit 2800 kg stříbra, 272 kg zlata a 11,6 tun mědi. Proto se zkusme všichni společně zamyslet, zda by nestálo za to, znovu prohlédnout zásuvky, odevzdat nepoužívané mobily k recyklaci a přihlásit se tak svým jednáním k odpovědnosti za budoucnost naší planety.

Zapsala: Mgr. Ivana Majerová, koordinátor EVVO