Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Plavecké závody "Sloupský vodník"

Plavecké závody "Sloupský vodník"

Zaslal petrlukas 11. března. 2023

Dne 10. 3. 2023 jsme se zúčastnili soutěže - Sloupský vodník s našimi skvělými plavci naší školy. Tuto soutěž pořádá ZŠ Sloup v rámci regionálního sdružení škol  Cirsium. Bylo velmi příjemné, že pro nás přijel speciální autobus, který svážel závodníky z okolních škol. Soutěžilo se mezi těmito školami: ZŠ a MŠ Křtiny, ZŠ Jedovnice, ZŠ a MŠ Ostrov u Macochy, ZŚ a MŠ Podomí, ZŠ a MŠ Lipovec a ZŠ Sloup.

Plavci byli rozděleni do 4 kategorií, naše škola vyslala zástupce do starší kategorie dívky a starší kategorie chlapci,protože mladší žáci měli v tomto čase povinný plavecký kurz. Z tohoto důvodu jsme se nemohli zúčastnit štafety. Z naší školy to byli žáci:

Starší dívky               Jitka Gašpárková 4. tř.

Olivia Ema Rowe 5. tř.

Starší chlapci             Kryštof Brychta 4. tř.

Antonín Navrátil 5. tř.

Naše plavce bych chtěla předně pochválit za vzorné chování. Žáci byli ukáznění, respektovali veškeré pokyny ohledně bezpečnosti v bazénu a jeho okolí, hráli fair play. Byla jsem velmi spokojena a žákům bude udělena pochvala.

Také chci vyzdvihnout jejich snahu a bojovnost, která nám přinesla tato umístnění

1. místo v kategorii starších dívekOlivia Ema Rowe, nutno zmínit, že Olivia podala nejlepší plavecký výkon ze všech zúčastněných.

Ostatní plavci se umístili na krásném 7.- 9. místě.

Všem účastníkům děkuji za vzornou reprezentaci školy a příští rok se moc těším na další plavbu.

Zapsala:     PhDr. Aneta Orálková

Fotografie ze závodů můžete vidět ve fotogalerii.