Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Úspěch našich žáků v mezinárodní soutěži YPEF

Úspěch našich žáků v mezinárodní soutěži YPEF

Zaslal petrlukas 7. března. 2019

YPEF neboli Young People in European Forest (Mladí lidé v evropských lesích) je mezinárodní soutěž, která má za cíl zlepšit povědomí zejména mládeže, ale i celé společnosti, o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době. Místního kola na křtinském zámku dne 7.3.2019, které organizoval ŠLP Křtiny, se celkem zúčastnilo 6 družstev ze ZŠ Křtiny, ZŠ Lipovec a ZŠ Jedovnice. Z naší školy se zúčastnila tři družstva, po jednom ze 7., 8. a 9. třídy. Žáci během soutěže absolvují písemný test, poznávání rostlin a živočichů a další praktické úkoly. Se všemi úkoly si z naší školy nejlépe vyrovnalo družstvo 8.třídy ve složení Lucie Drápelová, Zuzana Budíková a Nikola Matušková, které obsadilo 2.místo. Družstvu děvčat blahopřejeme k dosaženému úspěchu a žákům všech tří družstev děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Fotografie ze soutěže můžete vidět ve fotogalerii.