Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Environmentální výchova v Domě přírody

Environmentální výchova v Domě přírody

Zaslal petrlukas 3. října. 2021

Naše škola je zaměřena na environmentální výchovu a tak jsme v rámci projektu MAP II ve spolupráci s Místní akční skupinou Moravský kras zorganizovali pro žáky 1. stupně ZŠ výchovně vzdělávací programy v Domě přírody Moravského krasu na Skalním mlýně.

V pondělí 13. 9. 2021 se konal regionální výlet do Domu přírody v Moravském krasu, kterého se zúčastnilo 16 žáků z 1. třídy  a 25 žáků z 2. třídy.     Program nesl název “Den s netopýrem v Moravském krasu”. Žákům byl nastíněn tajemný život netopýra v průběhu celého roku, vyzkoušeli si, jak netopýr loví potravu a jaká nebezpečí na něj číhají. Zahráli si hru “čichanou”, kde žáci testovali svůj čich. Největší zážitek měli z posledního vzorku, a to z netopýřího trusu. Poté jsme navštívili Kateřinskou jeskyni, kde jsme měli to štěstí a netopýra viděli na vlastní oči.

Ve středu 15. 9. 2021 se regionálního výletu do Domu přírody v Moravském krasu zúčastnilo 18 žáků ze 4. třídy.    Program, který byl pro ně připravený, nesl název „Tajný život zvířat v Moravském krasu“. Stejný program absolvovalo 24. 9. 19 žáků z 5. třídy a 26 žáků ze třetí třídy. Všechny skupiny doprovázely třídní učitelky a asistentky pedagoga. Žáci poznávali zvířata podle odlitků stop, podle zvukových nahrávek. Potom lovili a pozorovali hmyz.

Fotografie z realizace programů můžete vidět ve fotogalerii.