Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Lyžařský výcvikový kurz žáků

Lyžařský výcvikový kurz žáků

Zaslal petrlukas 31. ledna. 2022

Ve dnech 25. – 28. ledna 2022 se na sjezdovce v Hodoníně u Kunštátu uskutečnil lyžařský kurz pro žáky 7. B a 1. stupně  naší školy. Šedesát sedm lyžařů bylo rozděleno do sedmi družstev, z čehož šest bylo určeno pro různě pokročilé lyžaře a jedno pro čtyři úplné začátečníky. Pod vedením paní učitelek a aistentek Majerové, Pernicové, Dostálové, Zedkové a několika externích instruktorů se všichni každý den pět hodin věnovali zdokonalování svého lyžařského umění. Všechny účastníky musíme pochválit za to, jak odpovědně přistoupili k výcviku. Zejména lyžaři – začátečníci si zaslouží náš obdiv, neboť již druhý den vyjeli na vleku až nahoru na kopec a sjeli velkou sjezdovku. Někteří z pokročilých lyžařů, zejména sedmáci, zvládli carvingový oblouk a lyžování si opravdu užili. Počasí bylo letos dosti proměnlivé, první dva dny zamračeno, třetí se obloha postupně vyjasňovala, ale poslední den přišel silný vítr a lehké sněžení. Doufáme, že zdařilou akci se nám podaří zopakovat i v příštím školním roce a že spokojených lyžařů bude na naší škole přibývat. Náš velký dík patří všem, kdo se na lyžařském kurzu jakkoli podíleli.

Fotografie z LVK můžete vidět ve fotogalerii.

Zapsaka: Mgr. Ivana Majerová