Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Putování k prameni Křtinského potoka a "Lesní pedagogika"

Putování k prameni Křtinského potoka a "Lesní pedagogika"

Zaslal petrlukas 24. května. 2017

V pátek 19. května 2017 děti třetí třídy prožily zajímavý den. Popud k tomuto dni však nedala paní učitelka třídy, nýbrž žák třídy Ondra Rada, který velmi pěkně a zajímavě zpracoval tok Křtinského potoka. Vytvořil knihu s názvem „Povodí Křtinského potoka“, která odhaluje cestu našeho potoka od jeho pramene. Bylo by jistě škoda, kdyby my „místní“ nevěděli o zpracovaném tématu. Proto jsme se rozhodli uskutečnit toto putování a dostat se až k samotnému prameni. Na pomoc jsme oslovili ŠLP lesní pedagogiku Ing. Moniku Bejčkovou, která nám vyšla maximálně vstříc a naším putováním nás provázela. Vysvětlila nám význam lesa, ukázala a představila rostliny žijící v lese a odpovídala na naše všetečné dotazy. Kolikrát byla sama překvapena, co už všechno umíme. Důležité bylo, že jsme pramen našli a překvapilo nás, že přestože leží jen 4 km od Křtin, zde nikdo kromě Ondry nebyl. Teď už to tedy víme, kde se pramen nachází a možná ho ukážeme i ostatním - třeba rodičům nebo jednou svým dětem.Na závěr akce všichni tleskali Monče Bejčkové, ale největší potlesk od všech sklidil Ondra, který už teď přemýšlí, čím by se mohl zabývat dál. Jistě se stal i inspirací pro ostatní spolužáky.

Fotografie z putování můžete vidět ve fotogalerii.

Zapsala Mgr. Zdeňka Kučerová