Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Prožitkový den s lesní pedagogikou ŠLP Křtiny

Prožitkový den s lesní pedagogikou ŠLP Křtiny

Zaslal petrlukas 2. října. 2017

27. září se žáci 4. a 5. třídy vypravili do nedalekého lesa, aby se o něm dozvěděli více. Oslovili jsme proto Školní lesní podnik Křtiny, konkrétně lesní pedagogiku, a ta nám připravila prožitkový výukový program. Tento program probíhal na třech stanovištích, kde se postupně vystřídaly všechny děti. Co jsme zažívali? Děti se proměnily v sojky, bystřily si smysly, poznávaly lesní živočichy podle rohů, parohů, kůží a obrázků, malovaly, hádaly a nakonec si i vlastnoručně uřízly placku ze dřeva, kterou si ozdobily a pověsily na krk. Děti byly zapojené, byly v akci a ani netušily, že se vlastně vzdělávají. Těmito názornými ukázkami, cvičením smyslů, zapojením pohybu,  stmelujícími prvky  a hlavně pobytem v přírodě jsme vyhodnotili takto prožitý den za vynikající.

Fotografie z akce můžete vidět ve fotogalerii.

Zapsala: Mgr. Zdeňka Kučerová