Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Žáci 5. třídy se zúčastnili soutěže "Prosaď se"

Žáci 5. třídy se zúčastnili soutěže "Prosaď se"

Zaslal petrlukas 25. října. 2022

Naši páťáci přijali pozvání na již 9. ročník akce „Prosaď se“, která je určena pro žáky 5. ročníků regionálního sdružení škol Cirsium.  V letošním roce pořádala soutěž ZŠ a MŠ Ostrov u Macochy. Akce se konala 20. října 2022 a zúčastnilo se jí celkem  6 škol. Pravidla zůstala stejná jako v předcházejících letech. Každá 5-členná skupina si zvolila svého kapitána, který po poradě se svým týmem odpovídal na otázky v různých disciplínách. Ústní vědomostní kvíz z ČJ, M a AJ zvládly všechny týmy bez větších bodových ztrát a průběžné pořadí tak bylo velmi vyrovnané. Zadané pohybové úkoly ve sportovní soutěži a úkoly zaměřené na spolupráci v týmu už s pořadím jednotlivých týmů zamíchaly. Dobrý všeobecný přehled, rychlost a přesnost vedly k zisku nejvyššího počtu bodů a umístění na předních místech žebříčku.  A jak toto napínavé klání nakonec dopadlo?

1. místo ZŠ Lipovec

2. místo ZŠ Podomí

3. místo ZŠ Křtiny

Tři nejlepší týmy si odvezly medaile, diplomy a drobné dárky.

Všem výhercům gratulujeme!!!

Zapsala: Mgr. Dagmar Drahovzalová, třídní učitelka 5. třídy

Fotografie ze soutěže můžete vidět ve fotogalerii