Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Úspěch našich žáků v mezinárodní soutěži YPEF

Úspěch našich žáků v mezinárodní soutěži YPEF

Zaslal petrlukas 9. března. 2018

YPEF neboli Young People in European Forest (Mladí lidé v evropských lesích) je mezinárodní soutěž, která má za cíl zlepšit povědomí zejména mládeže, ale i celé společnosti, o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době. Místního kola na křtinském zámku dne 8.3.2018, které organizoval ŠLP Křtiny, se celkem zúčastnilo 7 družstev ze ZŠ Křtiny, ZŠ Lipovec a ZŠ Jedovnice. Z naší školy se zúčastnila dvě družstva z osmé třídy a jedno družstvo z deváté třídy. Žáci během soutěže absolvují písemný test, poznávání rostlin a živočichů a další praktické úkoly. Se všemi úkoly se nejlépe vyrovnalo družstvo 9. třídy z naší školy, ve složení Jana Zouharová, Eliška Zukalová a David Němec., které zaslouženě zvítězilo a obhájilo loňské vítězství naší školy. Tím si také zajistilo postup do regionálního kola soutěže, které se bude konat v Brně. Děkujeme žákům všech tří družstev za vzornou reprezentaci školy a vítěznému družstvu přejeme mnoho úspěchů v dalším kole soutěže.

Fotografie z akce můžete vidět ve fotogalerii.

Diplom pro vítězné družstvo:Diplom YPEF 2018.pdf

Cena pro vítězné družstvo: .Cena pro vítěze