Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Pěvecká soutěž Jedovnická Kuňka

Pěvecká soutěž Jedovnická Kuňka

Zaslal petrlukas 13. dubna. 2023

Dne 5. 4. 2023 se vybraní žáci naší školy zúčastnili již tradiční pěvecké soutěže Jedovnická Kuňka. Zpěváci si v rámci této soutěže mohou vyzkoušet, jaké to je, zazpívat si s profesionálním ozvučením na pódiu před početným publikem.
Naši školu reprezentovali v kategorii sólového zpěvu tito žáci:
Lucie Zlochová ze 2. třídy s písničkou Pod naším okýnkem, Mia Lazová ze 3. třídy s Grónskou písničkou Jaromíra Nohavici, Antonie Kocmanová z 5. třídy s písní Ó řebíčku zahradnický, Viktorie Turková ze  6.A s Princeznou ze mlejna, Martina Poláková ze 6.B s písní Spinkej,  a Terezie Bayerová z 9. B s písní Hallelujah.
V kategorii komorního zpěvu pak zazpívali následující žáci:
Justýna Brychtová a Vilma Toufarová ze 6. B písničku Na kopečku stála, Tereza Smitalová, Tereza Svobodová a Kristýna Šilhanová píseň Another love a Amálie Varnerová s Karolínou Rožnovjákovou píseň All of me.
Naše zpěvačky si také vyzpívaly tři krásné ceny, a to:
Mia Lazová – 2. místo
Justýna Brychtová a Vilma Toufarová -  3. místo
Karolína Rožnovjáková a Amálie Varnerová -  1. místo
Nicméně i ostatní naši zpěváci si vedli velmi dobře, a to i přes velkou konkurenci ve všech kategoriích. Velmi jim tímto děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Zapsala: Mgr. Johana Benešová

Fotografie ze soutěže můžete vidět ve fotogalerii.