Den zdraví

Zaslal jarmilaistokova 16. října. 2017

Den zdraví

Dne 11. října na naší škole proběhl tradičně den zdraví. Letos naši žáci zažili některé nové aktivity. Firma MK Fruit, která dodává žákům naší školy každý měsíc čerstvé ovoce, nabídla pro celou školu zajímavý program. Každý žák se dozvěděl o důležitosti vitamínů pro lidské tělo. Všichni žáci mohli ochutnat džus z červené řepy, jablečný mošt a banánový koktejl. Inspirativní také bylo zdravé mlsání – cukroví ze slunečnicových semen a rozinek, také mrkvová kolečka s tvarohovým dipem. Žákyně Střední školy TEGA z Blanska pod vedením pana učitele Jaroslava Libiše si s našimi žáky povídaly o zdravém životním stylu, zdůraznily nutnost pohybu, nekouření a předvedly ukázku jednohubek připravených ze zdravých surovin. Další aktivitou, kterou všechny třídy absolvovaly, byla pohybová průprava. Žákům předcvičovaly žákyně 9. třídy Jana Zouharová a Viktorie Polanová a lektorka agentury Cvicsnami. Při relaxační hudbě a pod vedením pana učitele Karla Smejkala se žáci učili uvolňovat a odpočívat. Poslední, čeho se žáci zúčastnili, byl vzdělávací pořad Mozek. Pan Zezula ze Svitav pomocí netradičních pomůcek, schémat a modelů, vysvětloval žákům, jak pracují naše smysly, jak si neurony posílají informace a jak je mozek zpracovává. Projektový den se velmi vydařil. Fotografie zde.