Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Podpořte vznik nového školního časopisu

Podpořte vznik nového školního časopisu

Zaslal petrlukas 27. září. 2019

Dobrý den vážení rodiče,

Rádi bychom Vás seznámili s novým školním časopisem KŘTINSKÉ ÁMOSOVINY a požádali Vás o spolupráci při jeho tvorbě. Škola je společným místem pro všechny žáky, rodiče i učitelé a proto si myslíme, že společná tvorba bude nejen skvělou zábavou, ale i možností sblížení, pochopení a spolupráce. Velmi oceníme, když pomůžete Vašim dětem s nápady, články, fotkami a elektronickou úpravou. Těšíme se i  na Vaše náměty, příběhy, básně, kvízy, dotazy, vše, co považujete za vhodné ve školním časopise mít.

Pište prosím na mail: olter@seznam.cz

Školní časopis bude vycházet 4x ročně – podzimní, zimní, jarní a letní číslo. Obsahová stránka časopisu bude se zaměřením na dané roční období a měla by vypadat přibližně takto: (v závislosti na množství příspěvků).

1. Úvod, poděkování, přání
  2. Ve škole se pořád něco děje
  3. Plánujeme, řešíme, na akce se těšíme
  4. Okénko školního parlamentu
  5. Spolek rodičů a přátel školy
  6. Co život přináší – příběhy, povídky, zamyšlení, básně či písně (vlastní tvorba žáků, učitelů, rodičů)
  7. Kuchtík a jeho mlsky podzimu
  8. Smíškův raneček vtípků
  9. Šikovné ručičky pro kluky i holčičky (i v 99 jsi kluk či holka), tak pojď si hrát
  10. Luštím, hádám, řeším rád, mozek je můj kamarád
  11. Koutek přírody – zvířata a květiny jsou přátelé rodiny
  12. Zajímavá osobnost – každý může být něčím výjimečný
  13. Chcete se zeptat? Rádi odpovíme – dotazy rodičů, žáků, učitelů
  14. Citáty z naší nástěnky

Uzávěrka prvního podzimního čísla je 11. 10. 2019.

Předem Vám děkujeme za Vaši ochotu a spolupráci.

Mgr. Olga Teremová

PhDr. Aneta Orálková