Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Den předlékařské 1. pomoci a prevence

Den předlékařské 1. pomoci a prevence

Zaslal petrlukas 25. června. 2022

Dne 24. 6. 2022 proběhl na naší škole Den předlékařské první pomoci a prevence pod vedením Mgr. Petra Zouhara. Žáci 8. ročníku, kteří se  během školního roku v hodinách přírodopisu učili o lidském těle a získávali dovednosti při poskytování první pomoci, předávali tyto získané poznatky svým mladším spolužákům na stanovištích, improvizovaných místech poskytování předlékařské první pomoci. Zde se žáci dozvěděli a také prakticky vyzkoušeli důležité informace, které v mnoha případech vedou k záchraně lidského života. V letošním školním roce jsme na škole měly dvě osmé třídy, a tak se počet stanovišť mohl rozšířit na deset míst. Zde se žáci dozvídali jak postupovat při volání Rychlé zdravotnické pomoci, jak se zachovat, když mám přisáté klíště, jak ošetřit tepelná poranění, jak zastavit krvácení, proč si dát pozor na různé chemické látky, jak provádět resuscitaci, jak přenášet zraněného a jak se vyvarovat zranění elektrickým proudem. Jedno stanoviště bylo věnováno škodlivým účinkům kouření, alkoholu a dalších návykových látek a jedno stanoviště prevenci rizikového chování. Všichni žáci školy si tak před nadcházejícími prázdninami zopakovali důležité informace, které mohou vést k ochraně a záchraně lidského života. Přesto věříme, že je nebudou během prázdnin potřebovat a prožijí klidné dny plné příjemných zážitků.

Fotografie z projektového dne můžete vidět ve fotogalerii.