Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Slavnostní předání mezinárodního titulu Ekoškola v Senátu ČR

Slavnostní předání mezinárodního titulu Ekoškola v Senátu ČR

Zaslal petrlukas 19. června. 2019

Dne 18. 6. 2019 se Ekotým ZŠ Křtiny sešel v 6 hodin a 30 minut ráno u Úřadu městyse Křtiny. Jako doprovod za školu s námi jely Mgr. Zdeňka Kučerová a Mgr. Ivana Majerová a za obec to byli RNDr. Petr Švenda a Mgr. Marek Rada. Přijel pro nás mikrobus objednaný panem starostou Křtin.  A tak začal náš výlet do Prahy.

Jeli jsme přes dálnici D1, která byla překvapivě skoro bez kolon. Dojeli jsme do Prahy, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina šla do Valdštejnské zahrady a druhá šla do Senátu převzít titul Ekoškoly.

První skupina ve Valdštejnské zahradě svačila, prohlížela si sochy, dělala bubliny a fotila se. Druhá skupina převzala titul Ekoškoly od senátorky Ing. Jaromíry Vítkové z Boskovic. Potom se obě skupiny spojily a šly na prohlídku Senátu.

Poté jsme jeli lanovkou na vrch Petřín. Prvně jsme navštívili zrcadlové bludiště, pak jsme měli pauzu. Nakonec jsme vystoupali na Petřínskou rozhlednu s výškou 65 metrů a dvěma sty devadesáti devíti schody.

Naše cesta končila na Pohořeleci, kde nás vyzvedl mikrobus. Cesta zpátky proběhla pouze s malými komplikacemi.

Zapsali: členové Ekotýmu

IMG_20190618_130642 (Small).jpg