Překročení Rubikonu 2018

Zaslal petrlukas 1. října. 2018

Ve dnech 26. – 27. září jsme se zúčastnili  akce nazvané Překročení Rubikonu s podtitulem „Hurá na mamuta!“. Akce se zúčastnily školy regionálního sdružení Cirsiium, z nichž každá vybrala jeden pětičlenný tým z šesté třídy. Naši školu reprezentovali: Andrea Dvořáková, Monika Bednárková, Jiří Vandas, Ondřej Neužil a František Svoboda. První den jsme měli možnost navštívit jeskyni Balcarka, kde jsme absolvovali naučný program se spoustou informací o Moravském krasu. Poté jsme se vydali do lesa, kde si děti vyzkoušely pravý hon na mamuta. Měly za úkol nejen lovit, ale i postavit si přístřešek či vymyslet bojový pokřik. Děti se mohly dorozumívat pouze pomocí posunků či nejrůznějších zvuků. Při této hře si užily velkou spoustu zábavy. Večer a další den dopoledne se děti věnovaly prezentacím na téma pravěk, kde měly za úkol zjistit, kdo byli předchůdci člověka, kdy žili, jakým způsobem se živili apod. Týmy měly k dispozici spoustu knih, kde bylo možné požadované informace najít. Získané poznatky měly za úkol doplnit vhodnými ilustracemi. Výsledkem byla zajímavá a poučná hodina, kdy nás děti vzaly na cestu do pravěku, kterou každý tým zpracoval vlastním originálním způsobem. Rubikon měl u dětí velký úspěch a všichni jsme si ho společně užili.

Fotografie z akce můžete vidět ve fotogalerii.

Zapsala Mgr. Romana Velecká