Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Beseda pro rodiče budoucích prvňáčků

Beseda pro rodiče budoucích prvňáčků

Zaslal petrlukas 22. června. 2022

Tradiční setkání, které je nazváno Beseda pro rodiče budoucích prvňáčků, se uskutečnilo 20. 6. 2022 v 16.00 hod. ve školní jídelně. Přítomna byla paní učitelka třídní Mgr. Ivana Dostálová, asistentka pedagoga Dagmar Bajerová, školní psycholožka PhDr. Aneta Orálková a speciální pedagožka Mgr. Olga Teremová. I přesto, že zákonných zástupců přišlo méně než obvykle, byla atmosféra velmi milá a příjemná. Zpětně hodnotíme tuto besedu za velmi efektivní. Díky dostatečnému časovému prostoru jsme odpověděly na všechny otázky, které rodiče zajímaly.

Potkáváme se s rodiči v měsíci červnu, aby bylo možné ze strany rodičů nastavit režim dne již ke konci prázdnin, na dostatek spánku, na kvalitní jídlo a pití, nutnost snídaně, na ranní rituály, hledání smyslu, proč se dítě učí, podpora sebehodnocení, pochopení, že známka není nejdůležitější v hodnocení dítěte, podpora školy a vzdělání ze strany rodičů k dítěti, večerní rituály a usínání, čas strávený se svým dítětem a podpoře vstupu do školy, pochopení pro různé výkyvy nálad a jiného chování, důležitost pochvaly. Nedílnou součástí besedy byla i nabídka podpory rodičům v případě, že se dítěti nebude z jakéhokoli důvodu dařit. Umění vyhledat odbornou pomoc u pracovníků školního poradenského pracoviště a hledání dalších možností, jak s dítětem dále pracovat.

Děkujeme všem přítomným rodičům za otevřenost, upřímnost a navázání příjemné atmosféry.

Zapsala: Mgr. Olga Teremová