Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Úspěch dětí mateřské školy ve výtvarné soutěži

Úspěch dětí mateřské školy ve výtvarné soutěži

Zaslal petrlukas 2. února. 2017

S dětmi v mateřské škole jsme si povídali o událostech v Betlémě, o Vánocích, o třech mudrcích, kteří se přišli do Betléma poklonit… Po vánočních prázdninách, když jsme se opět setkali ve třídě, jsme si připomněli vánoční příběh. Potom se děti pustily do práce. Brzy měly anděly, krále, ovečky, pastýře, Ježíška, Marii i Josefa, dokonce dva velbloudy a slona pro krále. Všechno jsme společně uspořádali na jeden velký arch papíru, přilepili, domalovali a nechali uschnout. Pak bylo naše dílo převezeno do Vranova nad Dyjí. Zde byla u příležitosti Tříkrálové sbírky vyhlášena výtvarná soutěž, kterou pořádala společnost FATYM Vranov nad Dyjí. Probíhal už několikátý rok soutěže „Nakresli tři krále“. Do soutěže se mohou zapojit děti z mateřských a základních škol se svými výtvory. Letošní zadání bylo „Nakresli tři krále u Ježíška v Betlémě“ libovolnou technikou. Modrásci si tvoření užívali a zaslouženě vyhráli hodnocení odbornou porotou za skupinovou práci.

Diplom můžete vidět zde Diplom.pdf

Zapsala: Bc. Lucie Růžičková