Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Projekt "Desatero pro primární prevenci"

Projekt "Desatero pro primární prevenci"

Zaslal petrlukas 21. září. 2021

Naše škola se zapojila do programu "Desatero pro primární prevenci", který je určen žákům 2. stupně ZŠ a je podporován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a je realizován v rámci výzvy na poskytování aktivit v oblasti primární prevence rizikového chování ve školách a školských zařízení pro rok 2021. Smyslem projektu je předcházení rizikovému chování ve školách a školských zařízeních. Klíčovými tématy jsou: užívání tabákových výrobků, stalking, týrání a zneužívání dětí, užívání návykových látek, domácí násilí, alkoholismus, šikana, poruchy příjmu potravy, sebepoškozování a nelátkové závislosti.

Plakát desatero.jpg