Lyžařský kurz žáků

Zaslal petrlukas 27. ledna. 2020

Ve dnech 21. – 24. ledna 2020 se na sjezdovce v Hodoníně u Kunštátu uskutečnil lyžařský kurz pro žáky 7. třídy a 1. stupně naší školy. Šedesát sedm lyžařů bylo rozděleno do sedmi družstev, z čehož šest bylo určeno pro různě pokročilé lyžaře a jedno pro úplné začátečníky. Pod vedením paní učitelky Majerové, paní učitelky Dostálové, paní vychovatelky Zedkové, pana učitele Smejkala a několika externích instruktorů se všichni každý den pět hodin věnovali zdokonalování svého lyžařského umění. Všechny účastníky musíme pochválit za to, jak odpovědně přistoupili k výcviku. Zejména lyžaři – začátečníci si zaslouží náš obdiv, neboť již druhý den vyjeli na vleku až nahoru na kopec a sjeli velkou sjezdovku. Někteří z pokročilých lyžařů zvládli carvingový oblouk a lyžování si opravdu užili. Ale musíme říci, že pokrok udělali všichni účastníci a lyžování nás velmi bavilo. Počasí bylo letos dosti proměnlivé, první den zamračeno, pak dva dny krásně slunečno a teplo a poslední den mlha a vlezlá zima, což bylo o to horší, že už jsme všichni byli docela unavení. Doufáme, že zdařilou akci se nám podaří zopakovat i v příštím školním roce a že spokojených lyžařů bude na naší škole přibývat. Náš velký dík patří všem, kdo se na lyžařském kurzu jakkoli podíleli.

.Zapsala Mgr. Ivana Majerová

Fotografie z lyžařského kurzu můžete vidět ve fotogalerii.