Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Regionální vycházka žáků do Moravského krasu

Regionální vycházka žáků do Moravského krasu

Zaslal petrlukas 24. září. 2018

21. září se pátá třída vydala na výlet do Moravského krasu. Využili jsme posledního teplého letního dne k návštěvě blízkého regionu a stálo to za to. Nejdříve nás čekala prohlídka jeskyně Balcarka, která je tvořena dvoupatrovým jeskynním bludištěm členitých chodeb spojených komíny a dómy s velmi bohatou, mnohotvárnou a barevnou krápníkovou výzdobou. V rámci prohlídky jsme shlédli i expozici představující jeskyni Balcarku jako jeskyni, kde před 15 000 lety sídlila početná skupina lovců sobů a koní, zimoviště medvědic jeskynního medvěda a jeskyni medvíďat.

Následoval přesun k propasti Macocha. Podívaná přes zábradlí nám trochu vyrazila dech, také bylo proč. Propast Macocha je více než 138,5 metrů hluboká a je největší propastí svého druhu v České republice a i ve střední Evropě.

Poté jsme sjeli lanovkou do Pustého žlebu, prohlédli si areál Punkevních jeskyní a vývěr ponorné říčky Punkvy, kterou jsme následovali ekovláčkem na Skalní mlýn.

Když jsme se vraceli domů do Křtin, uvědomili jsme si, že nemusíme jezdit vždy někam daleko, abychom viděli a zažili něco pěkného a zajímavého, že mnohé krásy máme kousek od nás.

Fotografie můžete vidět ve fotogalerii.

Zapsala Mgr. Zdeňka Kučerová