Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Lyžařský kurz žáků 1. stupně ZŠ

Lyžařský kurz žáků 1. stupně ZŠ

Zaslal petrlukas 31. ledna. 2023

Ve dnech 24. – 27. ledna 2023 se na sjezdovce v Hodoníně u Kunštátu uskutečnil lyžařský kurz pro žáky 1. stupně naší školy. Čtyřicet osm lyžařů bylo rozděleno do pěti družstev, z čehož čtyři byla určena pro různě pokročilé lyžaře a jedno pro pět úplných začátečníků. Pod vedením paní učitelek a asistentek Majerové, Pernicové, Gašpárkové, Zedkové a dvou externích instruktorů se všichni každý den pět hodin věnovali zdokonalování svého lyžařského umění. Všechny účastníky musíme pochválit za to, jak odpovědně přistoupili k výcviku. Zejména lyžaři – začátečníci si zaslouží náš obdiv, neboť již první den odpoledne vyjeli na vleku až nahoru na kopec a sjeli velkou sjezdovku. Někteří z pokročilých lyžařů zvládli carvingový oblouk a lyžování si opravdu užili. Ještě týden před lyžákem jsme měli obavy, že kurz budeme muset kvůli nedostatku sněhu zrušit, ale nakonec nám počasí přálo, protože přituhlo a dokonce připadla trocha přírodního sněhu. Doufáme, že zdařilou akci se nám podaří zopakovat i v příštím školním roce a že spokojených lyžařů bude na naší škole přibývat. Náš velký dík patří všem, kdo se na lyžařském kurzu jakkoli podíleli.

Zapsala: Mgr. Ivana Majerová

Fotografie z kurzu můžete vidět ve fotogalerii.