Den Země 2023

Zaslal petrlukas 21. dubna. 2023

Ve čtvrtek 20. dubna 2023 jsme s předstihem oslavili Den Země. Letošní akce byla zaměřena na jídlo, které je jedním z témat programu Ekoškola a jehož plýtvání je zároveň globální problém.
Členové Ekotýmu rozdělili všechny žáky s výjimkou deváťáků do dvanácti týmů napříč ročníky a jednotlivé týmy postupně vyrazily na pětikilometrový lesní okruh plnit osm různých úkolů spojených s jídlem. Před startem a pak v cíli všichni vytvářeli ideální týdenní jídelníček pro naši školní jídelnu a kreslili obrázky týkající se jídla. Celou akci jsme si skvěle užili, i když po několikadenních deštích byla cesta pořádně zablácená. Náš dík patří osmákům, kteří skvěle vedli své týmy, a deváťákům, kteří ochotně pomáhali na jednotlivých stanovištích i na startu a v cíli.

Zapsala Mgr. Ivana Majerová

Fotografie ze Dne Země můžete vidět ve fotogalerii