Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Týden činu Ekoškoly - Olympijský týden

Týden činu Ekoškoly - Olympijský týden

Zaslal petrlukas 28. února. 2018

V týdnu 12. 2. – 16. 2. 2018 proběhl ve škole na popud ekotýmáků týden činu zaměřený na novou oblast, kterou si letošní školní rok přibrali k řešení  – na dopravu. Cílem akce bylo podniknout tento týden co nejvíce cest do a ze školy ekologickým způsobem (pěšky, veřejnou dopravou) a podpořit tak pohyb dětí. Nabízelo se využít téma zimní olympiády a podpořit tak heslo „SPORTEM KE ZDRAVÍ“.

Žáci 2. stupně ZŠ měli možnost o svačinové přestávce využívat po celý týden tělocvičnu a trávit tak tento čas aktivně. Děti 1. stupně ZŠ zažívaly v rámci hodin tělesné výchovy sportovní klání v olympijských disciplínách upravených na prostory tělocvičny – biatlon, běh na lyžích, skok na lyžích, hokej. Z každé třídy pak byla vyhlášena dle výsledků nejlepší dívka a chlapec.

Výsledky:

1. třída:  Táňa Radová, Marek Tajovský

2. třída: Silvie Hlavatá, Dominik Treschl

3. třída: Barbora Žižková, Jiří Dostál

4. třída: Aneta Bartošová, Andrej Hrabal

6. třída: Amélie Polanová

Proběhlá akce měla podporovat myšlenku, že pohyb je nejen zábavný, ale i důležitý při cestě do i ze školy, protože nám pomůže ulehčit ekologickou stopu, usnadnit bezpečnost a stát se tak samozřejmostí každého dne.

Zapsala Mgr. Zdeňka Kučerová

Fotografie z akce můžete vidět ve fotogalerii.