Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Kovbojem na krátký čas - pobyt v přírodě 4. třídy

Kovbojem na krátký čas - pobyt v přírodě 4. třídy

Zaslal petrlukas 11. června. 2022

Ve dnech 1. – 3. 6. 2022 jsme se my, žáci 4. třídy, zúčastnili pobytu v přírodě v Hipocentru Koryčany. Ubytování v chatkách s vlastním spacákem bylo pro mnohé z nás výzvou. V rámci ekologicko-naučného pobytu jsme se dozvěděli mnoho nového nejen o koních, ale i o okolní krajině. Zajímalo nás například, kolik vody můžeme získat z různých stromů. Společně jsme poznávali plemena koní, zkoušeli práskat bičem, házet sekerou a lasovat jako kovbojové. Prohlídka stájí s právě narozeným hříbětem a ukázka westernového výcviku koní uchvátila snad každého. K rozdělání ohně jsme využili dovedností našich skautů a ke svačině jsme si opekli výborné špekáčky. Tvoření náramků a klíčenek z kůže nám šlo výborně a po příjezdu jsme obdarovali i mnohé maminky. Dobré jídlo umocnilo skvělý zážitek. Do Koryčan se jistě někdy vrátíme!

Zapsala: Mgr. Dagmar Drahovzalová

Fotografie z pobytu můžete vidět ve fotogalerii