Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Úspěch našich žáků na Dyslexiádě 2023

Úspěch našich žáků na Dyslexiádě 2023

Zaslal petrlukas 22. května. 2023

V pátek 19. 5. 2023 jsme se s žáky naší školy potkali ráno u kostela ve Křtinách, abychom společně vyrazili na Základní školu Sloup. Už při prvních slovech žáků jsem cítila, že si dnešní den opravdu užijeme. Jejich nadšení, dobrá nálada a touha uspět, byla cítit všude kolem nás. Skupinku mladších žáků tvořilo družstvo dvou dívek a dvou chlapců ze 4. třídy. Starší družstvo bylo složeno z jedné dívky z 6. A, ze dvou dívek z 6. B a jednoho chlapce z 6. B. Všichni bojovali, snažili se ze všech sil, a to se také ukázalo na výsledku. Mladší žáci získali 3. místo.  Starší žáci si přiváží 1. místo. Jejich radost z úspěchu byla neuvěřitelná.
Po společném klání šli žáci jednotlivě soutěžit a za vyhrané žetony si mohli podle své libosti koupit sladkosti. Milou odměnou bylo i občerstvení, které se skládalo ze špekáčku a limonády. I když nám počasí nedopřálo tolik sluníčka, naše nadšení a touhu ukázat, co v nás je, nám to nesebralo. Už nyní se těšíme, až se za rok zase sejdeme a společně vyhrajeme J.
Všem žákům a žákyním děkuji nejen za krásné umístění, ale hlavně za týmovou hru, spolupráci, fair play, dobrou náladu a vzorné chování.

Zapsala: Mgr. Olga Teremová

Fotografie ze soutěže můžete vidět ve fotogalerii.