Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Adaptační pobyt 6. B třídy

Adaptační pobyt 6. B třídy

Zaslal petrlukas 8. října. 2022

Od pondělí 3. 10. do středy 5. 10. 2022 proběhl adaptační pobyt žáků 6. B ve školském zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka, pobočka Rychta Krásensko.
První den, poté, co jsme se ubytovali, byl pro nás přichystaný naučný program zaměřený na poznávání našeho okolí. Během týmových úkolů žáci nacházeli nové poznatky o přírodě, učili se, jak se k ní mají chovat a zjišťovali, proč je pro nás příroda tak důležitá. Po vydatném obědě na nás čekala venkovní aktiva „potravní řetězce“ a na závěr dne mimořádný zážitek. Pochovali jsme si exotická terarijní zvířata místního zařízení. Od gekonka až po krajtu.
S příchodem dalšího dne, jsme měli před sebou výzvu v podobě 15 km dlouhé trasy do Ostrova u Macochy. Během cesty žáci opět plnili naučné úkoly zaměřené na poznávání naší krajiny, včetně poznávání místních specifik jakými jsou závrty či jeskyně.
Poslední den, po dokončení dopoledního programu zaměřeného na pozitivní a negativní jevy v přírodě, jsme opustili Rychtu a vydali se autobusem zpět do Křtin.

Zapsala Mgr. Jitka Skřejpková, třídní učitelka 6. B třídy

Fotografie z pobytu můžete vidět ve fotogalerii