Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Běh míru zavítal do Křtin

Běh míru zavítal do Křtin

Zaslal petrlukas 18. června. 2017

V pátek 16. 6. 2017 přivítali žáci naší školy účastníky Běhu míru 2017. Tuto akci založil v roce 1987 sportovec, umělec a mírový filosof Sri Chinmoy, který službě ideálům světové harmonie věnoval většinu svého života. Mírový běh (Peace Run) je neobyčejný běh s hořící pochodní, kterou nesou statisíce dobrovolných běžců přes více než 140 zemí světa. Pochodeň symbolizuje vše, co nás spojuje bez ohledu na naši národnost, kulturu a víru. Symbolizuje přátelství, porozumění, mír a harmonii. Naši žáci si mohli alespoň na chvíli hořící pochodeň podržet a stát se tak součástí této mírové akce. Účastníci Běhu míru, kteří pocházeli z různých zemí Evropy, nachystali pro žáky zajímavý program, při němž žáci poznávali různé cizí jazyky a také se aktivně zapojili do připravených aktivit. Naplňoval se tak cíl akce "S pochodní od srdce k srdci". Každý z nás má v sobě plamen naděje - touhu po lepším světě a šťastnější budoucnosti.

Fotografie z akce můžete vidět ve fotogalerii.