Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Velikonoční tvoření ve školní družině

Velikonoční tvoření ve školní družině

Zaslal petrlukas 27. března. 2018

S příchodem prvního jarního měsíce nastala i změna činností dětí ve školní družině. Zimní motivy vystřídaly práce především s jarní tématikou. A tak z barevných papírů, stužek, špejlí, vaty a dalšího materiálu vznikly krásné a rozmanité práce - zajíčci, ovečky, ptáčkové, slepičky a kuřátka.

Od středy 21.3.2018 můžete v komunitním sadu vedle školy opět vidět keř "Vajíčkovník". Žáci ze školní družiny pod vedením vychovatelek připravili k nastávajícím Velikonocům kraslice, kterými ozdobili zmíněný keř. Udržujeme tak tradici vítání jara a Velikonoc.

Na čtvrtek 22.3.2018 jsme pro děti připravili odpoledne plné velikonočního tvoření. Zdobení kraslic nám ukázala paní Hana Plaštiaková a pletené pomlázky pan ředitel RNDr. Petr Lukáš. Upletli jsme jednu opravdu velikou pomlázku, kterou dáme ve školní družině do vody a pokusíme se ji zasadit před školou, aby nám vyrostl "Pomlázkovník" Také jsme si povídali o velikonočních tradicích a zvycích. Velikonoční tvoření se nám velmi povedlo.

Fotografie z tvoření můžete vidět ve fotogalerii.

Zapsala Bc. Martina Zedková