Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Předvánoční keramické dílničky

Předvánoční keramické dílničky

Zaslal petrlukas 7. listopadu. 2018

V úterý 6.11.2018 proběhla první část předvánočních keramických dílniček. V hojném počtu (80 účastníků) se sešli rodiče s dětmi, aby si zkusili vytvořit různé dekorativní předměty z hlíny, kterými si vyzdobí své domovy nebo je darují u příležitosti blížících se svátků vánočních. Vedle maminek se objevili i tatínkové. Všichni se dali s chutí do práce. Někteří se inspirovali předlohami, jiní přišli s vlastní představou, co si chtějí vytvořit.  Na všech bylo vidět zaujetí a radost z tvoření.

Nyní musí výrobek vyschnout, pak půjde do pece. Druhá část dílen bude v úterý 20.11.2018 v 15.00 - 17.30 hodin, kdy se hotové výrobky naglazují.

Na setkání se opět těší vedoucí dílniček Martina Zedková, Miroslava Gregorová, Jana Mikulášková.

Fotografie z 1. části dílniček 6.11.2018 můžete vidět ve fotogalerii,

Fotografie z 2. části dílniček 20.11.2018 (glazování) můžete vidět ve fotogalerii.

Zapsala Martina Zedková