Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Český den proti rakovině 2022

Český den proti rakovině 2022

Zaslal petrlukas 6. května. 2022

Ve středu 11. května 2022 bude probíhat veřejná sbírka Ligy proti rakovině, která je známá pod názvem „Kytičkový den“. V tento den si můžete ráno zakoupit ve vestibulu školy kvítky měsíčku lékařského s fialovou stužkou za minimální prodejní cenu 20 Kč. Kytičky budou dále k zakoupení během dne (případně i 12.5.2022) u paní asistentky Karolíny Dostálové.

Cílem sbírky je za nabízené kvítky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologického výzkumu a vybavení onkologických center. Výtěžek z letošní sbírky bude použit především  na prevenci nádorů děložního čípku a varlat.

Pokud byste si nestihli zakoupit kvítko u nás ve škole, bude také k prodeji v odpoledních hodinách ve dnech 11. – 12.5.2022 ve Výletní cukrárně ve Křtinách.

Všem, kteří se chystají sbírku podpořit, děkujeme.

Zapsala: Bc. Karolína Dostálová

Den proti rakovině 2022-plakat_A4-fin.jpg