Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Úspěch našich žáků v pěvecké soutěži Jedovnická Kuňka

Úspěch našich žáků v pěvecké soutěži Jedovnická Kuňka

Zaslal petrlukas 30. dubna. 2022

Po dvouleté covidové pauze jsme se letos opět mohli zúčastnit pěvecké soutěže Jedovnická Kuňka. Jde o soutěž mezi školami Cirsia, kdy žáci soutěží jak v sólovém zpěvu, tak i ve zpěvu komorním.
V nejmladší kategorii nás reprezentovaly Barbora Turková a Bára Dostalová ze 3. třídy, zazpívaly lidovou písničku Měla jsem milého sokolíka.
Ve II. kategorii nás zastoupily páťačky, a to Viktorie Turková  s písničkou Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Statistika a Justýna Brychtová, Anna Švendová a Vilma Toufarová s lidovou písničkou Okolo Hradce.
Za nejstarší kategorii soutěžil v sólovém zpěvu Michal Šebela z 8. A s písní Jaromíra Nohavici Divoké koně a duo ze 7. B – Anežka Navrátilová a Karolína Rožnovjáková s romskou lidovou písní O poštaris avel.
Konkurence byla letos opravdu velká, úroveň mnoha vystoupení velmi vysoká, ale i tak se našim žákům podařilo získat dvě ceny.
Barbora Turková a Bára Dostalová ve své kategorii získaly krásné 1. místo a Anežka Navrátilová a Karolína Rožnovjáková se umístily na 2. místě.
Moc gratulujeme a všem zpěvákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Zapsala: Mgr. Johana Benešová

Fotografie z pěvecké soutěže můžete vidět ve fotogalerii.