Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Žáci 9. tříd navštívili divadelní představení "Saturnin"

Žáci 9. tříd navštívili divadelní představení "Saturnin"

Zaslal petrlukas 19. prosince. 2022

Dne 14. 12. 2022  jsme s deváťáky vyrazili v mrazu a sněhové vánici do Brna na představení Saturnin, které se konalo v Mahenově divadle. Šlo o dobrovolnou akci pro ty, kteří chtěli zažít atmosféru večerního divadla. Vyjelo nás 25 žáků a dvě paní učitelky. Naštěstí jsme tam i zpět dorazili v pořádku, i když trochu zmrzlí.

Tato divadelní hra byla napsána podle knižní předlohy Zdeňka Jirotky, představení režíroval Jakub Nvota. V hlavní roli nás všechny zaujal herec Martin Siničák. Představení bylo zajímavé i svým hudebním doprovodem – na jevišti nás celou dobu doprovázela swingová kapela Melody Gentlemen.

A zde jsou ohlasy od samotných deváťáků:

„Představení se mi velice líbilo, bylo vtipné, zajímavé. Skvěle ho doprovázeli hudebníci. Mahenovo divadlo je nádherná budova, možná až moc velká, nemohli jsme najít naše sedadlaJ.“

„Byl jsem rád, že jsem jel, protože jsem nikdy nebyl v Mahenově divadle. Představení bylo super a nejvíce se mi líbil Saturnin, i ta muzika byla suprová. Ale jednu věc bych vytknul, a to sedačky, protože tam nebylo místo na nohy.“

„Divadlo se mi moc líbilo, byl to krásný zážitek. Byl i sníh, takže to k tomu mělo skvělou atmosféru. Děkujeme, že jste nás vzaly. Rozhodně bych jela znova!“

I my deváťákům děkujeme za hezký společný zážitek.

Mgr. Johana Benešová a Mgr. Dagmar Tomková, třídní učitelky devátých tříd