Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Pobyt v přírodě žáků 1., 3. a 4. třídy

Pobyt v přírodě žáků 1., 3. a 4. třídy

Zaslal petrlukas 29. dubna. 2024

Ve dnech 23. – 26. 4. 2024 vyjeli žáci 1., 3. a 4. třídy spolu se svými učitelkami a jednou paní asistentkou na pobyt v přírodě do Hipocentra Koryčany.
Program KDYŽ SE ZAMILUJE KŮŇ byl z velké části vytvořen „koňáky“, kteří žáky dokonale seznámili se vším, co se týká koní. Paní Lída s dětmi procházela ekologickým programem a majitel farmy Freďák poznatky a dovednostmi spojenými se vším, co souvisí s koňmi a westernovým ježděním. Žáci byli rozděleni do šesti devítičlenných týmů, v nichž plnili nejrůznější úkoly z oblasti EVVO a soutěžili ve sportovních disciplínách, a mimo to se učili poznat plemeno a barvu koně, lasovat, zacházet s bičem, házet sekyrkou, střílet foukačkou a lukem s šípy, vyrobit si kožený náramek. Viděli jsme vypouštění koní na pastvu, letošní hříbátka i ukázky ježdění. Součástí programu byl také táborák, společně jsme si zazpívali písničky o koních a jeden večer zahráli vědomostní hru 1 proti 53.
Letošní pobyt v přírodě jsme si všichni pěkně užili navzdory tomu, že teplota se nedostávala přes 12 °C a ve středu dokonce celý den pršelo. Ale krytá jízdárna nás v tomto případě doslova zachránila.

Zapsala: Mgr. Ivana Majerová.

Fotografie z pobytu můžete vidět ve fotogalerii