Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Plavecké závody "Sloupský vodník"

Plavecké závody "Sloupský vodník"

Zaslal admin 8. dubna. 2024

Dne 5. dubna 2024 se plavci, kteří byli nominováni za naši školu, zúčastnili soutěže „Sloupský vodník“. Tato soutěž je pořádána v rámci regionálního sdružení škol CIRSIUM. Plavecké závody se tradičně konají na ZŠ Sloup. Letos tomu nebylo jinak. Soutěžilo se mezi těmito školami: ZŠ a MŠ Křtiny, ZŠ Jedovnice, ZŠ a MŠ Ostrov u Macochy, ZŠ Podomí, ZŠ Sloup a ZŠ Lipovec.

Plavci byli rozděleni do 4 kategorií, a to mladší dívky, mladší chlapci, starší dívky a starší chlapci. Naše škola vyslala zástupce do všech kategorií po dvou, což nám umožnilo zúčastnit se štafety mezi jednotlivými školami.

Mladší dívky       Tereza Navrátilová, 3. tř.

Karolína Šimková, 3. tř.

Mladší chlapci       Tadeáš Hloušek, 3. tř.

Marek Kocman, 3. tř.

Starší dívky          Jitka Gašpárková, 5. tř.

Patricie Legut, 4. tř.

Starší chlapci         Kryštof Brychta, 5. tř.

Matyáš Zedníček, 4. tř.

Naši zdatní plavci si vedli skvěle. Krásné 2. místo v kategorii mladších dívek do Křtin přivezla Karolína Šimková a 3. místo vybojovala naše štafeta. V dalších kategoriích nám utekla medailová pozice jen o malinké šplouchnutí Smějící se.

Nemohu také opomenout úžasné chování našich žáků, kdy nejen po cestě, ale i u bazénu prokázali sportovního ducha, obrovské odhodlání  a smysl pro fair play. Žáci již obdrželi pochvaly, ve škole jim pak budou předány i pamětní listy a drobná odměna za skvělé výkony.