Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Oslavte s námi již třetí Evropský den recyklace baterií akcí vyhlášenou Ekotýmem školy "Týden činu"

Zaslal petrlukas 8. září. 2017

Kalendář environmentálně významných dnů se před třemi roky rozšířil o „Evropský den recyklace baterií“. Pro oslavy Evropského dne recyklace baterií bylo zvoleno datum 9. září, protože toto je den narození slavného italského lékaře a fyzika Luigi Galvaniho (1737), který se proslavil pokusy s takzvanou živočišnou elektřinou.

Cílem vyhlášení Evropského dne recyklace baterií je v první řadě zvýšit povědomí evropské veřejnosti o nutnosti třídit a recyklovat použité baterie.

Co můžeme pro oslavu Evropského dne recyklace baterií konkrétního udělat?

Proveďte doma po prázdninách baterkářský úklid a doneste vybité baterie do školy.

Kdy?   11.9. – 18.9. od 7:15 – 8:00 hodin k hospodářskému vchodu.