Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Škola v přírodě - 1. a 4. třída

Škola v přírodě - 1. a 4. třída

Zaslal petrlukas 28. června. 2023

Vdnech 19. 6 - 23. 6. 2023 se žáci 1. a 4. ročníku se svými učitelkami a asistentkami zúčastnili pobytové školy v přírodě v krásném prostředí Vysočiny – Moravské Milovy u Sněžného.
Celý týden probíhal v historickém duchu rytířů a princezen.
Den první:
Cestou na místo pobytu byla naší první zastávkou unikátní pískovcová jeskyně Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu. Po prohlídce jeskyně jsme navštívili v areálu na kopci také Burianovu rozhlednu. Poté pokračovala naše cesta na místo pobytu, kterým byl hotel Gaudeamus u obce Milovy.
Den druhý:
Dnes nás čekal pěší výlet do přírodní památkové rezervace Dráteničky. Cestou děti plnily úkoly, sbíraly různé indicie, které je po návratu přivedly k ukrytému pokladu. V podvečer proběhl karneval v tematických maskách se spoustou soutěží.
Den třetí:
Naprosto úžasný den - celodenní výlet. Prvním bodem naší túry byla Pohádková vesnička Podlesí. Zde děti obdivovaly domečky pohádkových bytostí. Poté jsme se vydali ke skalnímu útvaru Čtyři palice. Cestou zpět jsme se osvěžili v Milovském rybníku. Po večeři proběhla dětmi oblíbená Talentománie.
Den čtvrtý:
Celodenní aktivity, hry a soutěže v místě pobytu. Během odpoledne jsme si zašli i na zmrzlinu do nedaleké kavárny v obci Blatiny.
Večer jsme si prošli stezku odvahy.
Den pátý:
Dopolední pasování na rytíře a dvorní dámy, závěrečné rozdávání diplomů a odměn, balení kufrů a šťastný návrat domů.

Po celý týden jsme se všichni dobře bavili a o zážitky nebyla nouze.

Zapsala: Simona Šilhánková, asistent pedagoga

Fotografie z pobytu můžete vidět ve fotogalerii