Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Sportovní miniolympiáda žáků 1. stupně ZŠ

Sportovní miniolympiáda žáků 1. stupně ZŠ

Zaslal petrlukas 29. června. 2017

Dne 29. 6. 2017 se na novém hřišti v areálu ZŠ a MŠ Křtiny uskutečnil „Sportovní  den“. Společně s našimi žáky se ho zúčastnili žáci ZŠ Bukovina a ZŠ a MŠ Březina.
Žáci byli rozděleni do čtyř kategorií – mladší děvčata, starší děvčata, mladší chlapci a starší chlapci. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách – sprint, hod, skok a vytrvalostní běh. Rozdalo se celkem 48 diplomů, z nichž žáci naší školy získali 26 (9 x 1. místo, 10 x druhé místo, 7 x třetí místo). Našimi nejúspěšnějšími závodníky byli Filip Mikš, Klára Pohlová a Linda Košábková.
Sportovní den si užili i ti, kteří nejsou milovníky atletiky. Na malém hřišti si všichni zacvičili aerobik a zumbu. Mnozí jistě také ocenili možnost nákupu občerstvení z místní cukrárny. Tento den byl příjemným zakončením školního roku.

Fotografie z akce můžete vidět ve fotogalerii.