Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Pěvecká soutěž "Jedovnická kuňka"

Pěvecká soutěž "Jedovnická kuňka"

Zaslal petrlukas 30. dubna. 2019

Dne 17.4. 2019 se dvanáct našich žáků zúčastnilo tradiční pěvecké soutěže Jedovnická kuňka. Nálada v týmu byla velmi dobrá už od časného rána, takže jsme potěšili zpěvem dokonce i spolucestující v linkovém autobusu.
Atmosféra v kulturním sále v Jedovnicích připomínala náladu opravdového koncertu – žáci měli možnost zapívat si   na pódiu do mikrofonu před zraky poroty i početného publika. Navzdory velké konkurenci jsme byli velmi úspěšní a můžeme tak pogratulovat následujícím:
V kategorii 1.-3. ročník, vícehlasý zpěv, se na 1. místě umístily Justýna Anna Brychtová a Taťána Radová ze 2. třídy. Zazpívaly písničku od Z. Svěráka a J. Uhlíře Náušnice z třešní.
V kategorii 4.-6. ročník, vícehlasý zpěv, se na 3. místě umístilo pěvecké trio ze 4.B – Rozálie Polanová, Karolína Rožnovjáková a Amálie Varnerová s písničkou J. Suchého a J. Šlitra Marnivá sestřenice. 2. místo v této kategorii obsadili také naši žáci, a to Aneta Bartošová a Michal Šebela z 5. třídy. Zazpívali lidovou píseň A já su synek z Polanky.
Úspěch zaznamenaly i naše nejstarší žákyně z 8. třídy, které vytvořily pěvecké trio v obsazení Alexandra Hrabalová, Adéla Luterová a Dominika Šmídová. Zazpívaly písničku Cesta od skupiny Kryštof a získaly ve své kategorii krásné druhé místo.
Všem oceněným i zúčastněným ještě jednou gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Zapsala: Mgr. Johana Benešová

Fotografie ze soutěže můžete vidět ve fotogalerii.