Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Soutěž žáků 5. tříd "Malá Cirsiáda"

Soutěž žáků 5. tříd "Malá Cirsiáda"

Zaslal petrlukas 13. května. 2017

V pátek 12. 5.2017 na naší škole probíhala soutěž Malá Cirsiáda. Přijeli k nám páťáci z Jedovnic, Lipovce, Ostrova, Podomí a Sloupu, aby porovnali své vědomosti v českém i anglickém jazyku, matematice a všeobecném přehledu. Celá soutěž měla podtitul ZOO. Děti počítaly, kdy u nás byla založena první zoologická zahrada, kolik zvířat je ve výběhu, hledaly pandu mezi sněhuláky, ale také různá zvířata, která byla schovaná ve větách. Plnily spoustu dalších úkolů v češtině i angličtině.
Ačkoli se naši žáci snažili, získali jsme jenom jeden diplom. Martin Vobejda se umístil na 1. místě ve všeobecném přehledu. V anglickém jazyku i v matematice nám bronzová medaile utekla o jeden bod.
Příští týden probíhá Cirsiáda pro žáky druhého stupně. Budeme našim žákům držet pěsti, aby se umístili co nejlépe.

Fotografie z akce můžete vidět ve fotogalerii.

Zapsala Mgr. Ivana Dostálová