Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Karneval žáků 1. stupně ZŠ

Karneval žáků 1. stupně ZŠ

Zaslal petrlukas 24. ledna. 2020

V pátek 24.1.2020 se na naší škole uskutečnil Karneval žáků 1.stupně ZŠ, kteří se nezúčastnili lyžařského výcviku. Účast byla vskutku hojná a masky moc hezké. Při celé akci pomáhali žáci  9. třídy, kteří byli zároveň na stanovištích, kde se prověřovala zdatnost všech dětí. Po zahájení a přivítání  mohla začít promenáda masek. Žáci z 9. třídy představili vždy každou masku a my si ji mohli zblízka prohlédnout. Pak se utvořila družstva a šlo se soutěžit. Bylo třeba ukázat šikovnost v akrobacii, vylézt do výšky, sjet po lavičce, projít slalom s tenisovým míčkem na raketě, kroužit obručí v pase a postavit věž z kostek. Na své si přišli i ti, co rádi střílí florbalovou holí góly do brány. Posledním stanovištěm byla vysoká bedna, kterou bylo třeba jakýmkoli způsobem překonat. Na kartičky, které si děti samy vyrobily ve třídách, se postupně vpisovaly hvězdičky za každou disciplinu. Po sportovním vyžití přišel malý výdech a pomalu jsme se chystali na diskotéku. Tři, dva, jedna a hurá na plac! Tanec nebral konce, deváťáci udělali bránu a tělocvičnou probíhal dlouhý had masek. Když jsme se dostatečně vyřádili, přišla finální píseň. Tady už každá maska musela předvést, co opravdu umí a nějak se více projevit. Vše bedlivě sledovalo 9 žáků deváté třídy, kteří tvořili porotu a po písni si vybrali tu „svou“ vítěznou. Do mikrofonu nám sdělili, proč právě jejich maska je ta vyvolená a co je na ní nejvíc zaujalo. Se svým favoritem se na památku i vyfotili. Děti od nich dostaly věcné ceny a pamlsky. Na závěr jsme odměnili všechny masky, i ty, které sice nebyly vybrány, ale jistě si s námi celý karneval perfektně užily. Všem děkujeme za účast a za rok se opět těšíme!

Zapsala Mgr. Monika Kellerová

Fotografie z karnevalu můžete vidět ve fotogalerii.