Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Přírodovědný program "Společenstvo průsvitných křídel"

Přírodovědný program "Společenstvo průsvitných křídel"

Zaslal petrlukas 26. května. 2017

Ve středu 24. 5.2017 v 7.55 jsme se sešli u kostela. V 8.00 jsme nasedli do autobusu a jeli do střediska ekologické výchovy Lipka, pracoviště Jezírko v Soběšicích na přírodovědný program "Společenstvo průsvitných křídel". Jak jsme dojeli, tak nás rozdělili do dvou družstev podle tříd. Naše vedoucí se jmenovala  Verča. Poté jsme šli do lesa ke dvěma studánkám a tam jsme se nasvačili. Verča nám rozdala papíry. Na nich jsme plnili úkoly. V prvním úkolu jsme ve trojicích kroužkovali živočichy, kteří žijí ve vodě nebo u vody. Ve druhém úkolu jsme malovali značku studánky. Ve třetím úkolu jsme lovili blešivce a překreslovali je. Poté jsme ve trojicích šli sami po značkách až ke stanovišti, kde nás čekala vedoucí Verča a šli jsem k jezírku, kde jsme chytali vodní živočichy. Bylo to velké dobrodružství. Rozloučili jsme se, nasedli do autobusu a spokojeně jeli zpět ke škole.

Fotografie můžete vidět ve fotogalerii.

Zapsala žákyně 4. třídy Nela Novotná