Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Návštěva knihovny v Blansku

Návštěva knihovny v Blansku

Zaslal petrlukas 24. listopadu. 2023

Dne 22. 11. 2023 jsme se třídou 7.B navštívili knihovnu v Blansku. Knihovna nabízí mnoho zajímavých programů pro školáky. My jsme absolvovali program, během kterého jsme se seznámili s fungováním knihovny jako takové, zjistili jsme například, jak se vyhledává v katalogu a prohlédli si celé oddělení dětské literatury.
V další části programu nás paní knihovnice Alice Hrbková seznámila s texty několika zajímavých pohádek a zahráli jsme si také jazykovou hru.

Exkurzi jsme si náležitě užili, o čemž vypovídají i postřehy samotných sedmáků:
 „Moc se mi líbila pozitivní energie paní knihovnice.“

„Čtení paní Alice bylo velmi zážitkové.“
„Paní knihovnice dost dobře četla, sice divný příběhy, ale jinak v pohodě.“
„Potěšilo mě, že si v knihovně můžeme půjčovat i audioknihy, nebo si stahovat e-knihy do mobilu.“
„Zaujala mě knihovna jako taková, protože jsem nikdy v tak velké knihovně nebyla.“
„Možná se tam někdy vrátím dočíst knihu, kterou jsem si prohlížel, ještě o tom popřemýšlím.“
„V knihovně se nacházely opravdu lákavé knížky.“
„V knihovně byla výborná atmosféra. Zasmáli jsme se, paní knihovnice byla velmi sympatická.“
„Nejlepší byla hra, ve které jsme museli vymýšlet podstatná jména na jednu slabiku. Vyrobila jsem si vlastní sadu kartiček a otestovala si rodiče a mladšího brášku.“

Děkujeme tedy paní knihovnici Alici Hrbkové za příjemné dopoledne a budeme se těšit na další setkání.

Zapsala: Mgr. Johana Benešová