Zaslal petrlukas 20. června. 2018

Škola v přírodě Svojanov

Pondělí - 11. 6.

Letos jsme se vypravili na školu v přírodě do hotelu Otakar u Svojanova.  V pondělí při cestě na místo jsme navštívili jeskyni Blanických rytířů a Burianovu rozhlednu v Rudce. V jeskyni jsme viděli hromadu pískovcových rytířů. Pak jsme se vydali na rozhlednu., kde jsme se nasvačili. Už celí nedočkaví jsme usedali do autobusu a jeli na náš hotel. Za pár minut jsme dorazili na místo. Po příjezdu jsme se vybalili a šli jsme do bazénu. Všechny holky se domluvily, že naráz skočí do bazénu. Celkem hodně jsme postříkali paní učitelky. Po koupání jsme se převlékli do suchého a šli jsme kreslit hrady, které se jmenovaly: Vlkoštejn, Hejkalov, Straštejn, Upířín, Duchovník, Duhoštejn. Večer jsme hráli kvíz a potom hru 1 proti 60. Která ověřovala naše znalosti o světě duchů.

Zapsaly: Anna Lokosová, Ela Budíková, Julie Gabrhelová, Klára Pohlová

Úterý - 12. 6.

V úterý dopoledne jsme zdobili trička. Na zadní stranu jsme napsali: SVOJANOV 2018 a název hradu skupiny. Potom jsme na přední část trička udělali foukacími fixami příšerky. Když jsme to měli hotové, tak jsme šli psát dopisy rodičům. Nejdřív jsme namalovali obrázek, a potom psali pozdrav.  Odpoledne jsme  se vypravili na hrad Svojanov, kterým nás provázela paní průvodkyně. Viděli jsme mučírnu, sklepení a věž. Také jsme se dozvěděli o paní Kateřině. Po večeři nás čekal kvíz o hradu Svojanově, kde jsme museli odpovědět na deset otázek. Potom jsme měli večeři a šli spát.

Zapsaly: Pája Brychtová, Kája Burianová, Eliška Švendová, Eliška Brychtová

Středa - 13. 6.

Ve středu skoro celý den pršelo. Dopoledne jsme hráli hru, kdy jsme měli vymyslet 5 slov, která byla buď strašidla, nebo strašidelné předměty. Potom jsme s těmi slovy měli vytvořit příběh, který jsme napsali, namalovali a zahráli. Po obědě všichni nacvičovali na Talentmánii. Poté následovala celá Talentmánie. K nejoblíbenějším číslům patřily scénky a taneční vystoupení. Po soutěži byla diskotéka, na které jsme měli strašidelné kostýmy. Poté jsme měli poznávat písničky ze strašidelných pohádek.

Zapsali: KLUCI VILÍCI-Filip Mikš, Alex Bartoš, Erik Palán, Andrej Hrabal

Čtvrtek - 14. 6.

Vstali jsme a šli jsme na celodenní výlet do Bystrého. Jak jsme došli do Bystrého, měli jsme svačinu – řízek! Pak jsme měli volno a mohli si jít něco koupit do obchodu a do cukrárny. Po návratu jsme měli odpočinek – osobní volno. Kluci hráli fotbal a holky hrály hry. Večer jsme opékali špekáčky a šli na stezku odvahy.  Po ní už jsme šli spát. Na celodenním výletě jsme ušli 12 km. Výlet do Bystrého se nám moc líbil.

Zapsaly: Katka Kousalíková, Bára Knihařová, Zuzka Luterová, Aneta Bartošová.

Pátek - 15. 6.
Dopoledne jsme hledali strašidla, která jsme si museli zapamatovat a napsat jich všech 24. Do oběda zbyl čas, abychom si sbalili věci. Před obědem jsme si ještě zahráli na pana Rašína a ohnivého býka, a pak se po obědě šli někteří vykoupat a někteří ne. Po koupání se vyhlásila celotýdenní soutěž. Za hodinu jsme odjeli domů. Moc se nám na škole v přírodě líbilo, ale domů jsme se těšili.

Zapsali: Ondřej Dvořák, Michal Šebela, Kristýna Vavřinová a Ondřej Rada

Fotografie ze školy v přírodě můžete vidět ve fotogalerii.