Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Úspěch našich žáků na Dyslexiádě 2019

Úspěch našich žáků na Dyslexiádě 2019

Zaslal petrlukas 19. května. 2019

V pátek 17. 5. 2019 jsme se potkali ráno u kostela ve Křtinách, abychom vyrazili společně na Základní školu Sloup. Už při prvních slovech žáků jsem cítila, že si dnešní den opravdu užijeme. Jejich nadšení, dobrá nálada a touha uspět, byla cítit všude kolem nás. Skupinku mladších žáků tvořilo družstvo dvou dívek ze 4. třídy a dvou dívek z 5. třídy. Starší družstvo bylo složeno ze dvou chlapců z 6. třídy, jednoho žáka 7. třídy a jedné žákyně ze 7. třídy. Všichni bojovali, snažili se ze všech sil a to se také ukázalo na výsledku. Mladší žákyně získaly 2. místo, ale vítězství jim uniklo jen o dva bodíky. I starším žákům a žákyni vítězství uteklo jen o malý kousíček a odjížděli také se stříbrnou medailí. Po společném klání šli žáci jednotlivě soutěžit a za vyhrané žetony si mohli podle své libosti koupit sladkosti. Milou odměnou bylo i občerstvení, které se skládalo ze špekáčku a kofoly. I když nám počasí nedopřálo tolik sluníčka, naše nadšení a touhu ukázat, co v nás je, nám to nesebralo. Už nyní se těšíme, až se za rok zase sejdeme a společně vyhrajeme Smějící se.

Všem žákům a žákyním děkuji nejen za krásné umístění, ale hlavně za týmovou hru, spolupráci, fair play, dobrou náladu a vzorné chování.

Zapsala Mgr. Olga Teremová