Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Škola v přírodě s rytířem Toulovcem

Škola v přírodě s rytířem Toulovcem

Zaslal petrlukas 28. června. 2016

Ve dnech 20. – 24. 6. vyjeli žáci 1. B, 2. a 4. třídy na školu v přírodě, která se pod názvem Putování s rytířem Toulovcem uskutečnila ve Zderazi, na okraji Žďárských vrchů. Našim cílem bylo získat devatero rytířských ctností, aby nás pak mohl rytíř Toulovec pasovat na sobě rovné – tedy rytíře.
Putování jsme zahájili v Litomyšli, kterou nás provedl sám rytíř Toulovec, a potom jsme zamířili k ubytování do hotelu Renospond. Odpoledne patřilo seznámení s překrásným okolím a sběru borůvek, večer vědomostní hře 1 proti všem. Druhý den jsme v lese hráli hru Křížovka a odpoledne jsme navštívili Záchrannou stanici živočichů Pasíčka, kde jsme se dozvěděli o péči o zraněná divoká zvířata. Večer jsme si zazpívali u táboráku, opekli špekáčky a ti nejstatečnější z nás zvládli stezku odvahy. Středeční dopoledne bylo ve znamení Rytířských her, odpoledne jsme se podívali na skalní obydlí ve Zderazi a vykoupali se v krásně čistém přírodním koupališti u hotelu. Večer jsme strávili v překrásných kostýmech princezen a rytířů na rytířském bále. Čtvrteční celodenní výlet do pískovcového skalního města Toulovcovy maštale prověřil naši vytrvalost a večerní soutěž Rytíř má talent zase schopnost pobavit kamarády. Protože se nám všem podařilo získat dostatečný počet ctností, rytíř Toulovec nás pasoval do rytířského stavu a kromě diplomu jsme získali také malý majetek v podobě drobných dárečků a dobrůtek.Letošní škola v přírodě se nám opravdu vydařila, třídní kolektivy se ještě více stmelily a věříme, že alespoň některé rytířské ctnosti si uchováme až do příštího školního roku.

Zapsala Mgr. Ivana Majerová

Fotografie ze školy v přírodě můžete vidět ve fotogalerii nebo zde.