Dyslexiáda 2017

Zaslal petrlukas 20. května. 2017

Dne 19. 5. 2017 jsme se s žáky sešli o půl osmé u kostela ve Křtinách se skvělou náladou a s pocitem, že si dnešní den užijeme a možná přivezeme i nějakou medaili. Dyslexiáda se konala na ZŠ Sloup, která měla vše perfektně zorganizováno. Na žáky čekalo 12 stanovišť a díky slunečnému počasí se vše mohlo odehrávat na školním hřišti. Letošní dyslexiáda byla zaměřena na umění. Žáci bojovali o co nejlepší výsledky a věřili, že zvítězí. Kolem půl jedenácté nastal čas na drobné občerstvení – klobásku a kofolu. Žáci se posilnili a čekala je kreativní soutěž. Úkolem bylo vytvořit z tříděného odpadu co nejoriginálnější dílo na jakékoliv téma za 30 minut. Během této půl hodinky zde vznikl ředitel, akvárium, tank, útok na dvojčata z 11. září a jiné povedené výtvory. A nejenom zajímavost těchto výtvorů, ale hlavně zápal, nadšení a spolupráce týmů, byla fascinující. A po půl dvanácté jsme se dočkali vyhodnocení. Prvně se odměňovala umělecká díla, kde naši starší žáci získali 3. místo za úžasné akvárium. Poté přišlo na řadu vyhodnocení první části dnešního dopoledne. Musím velmi pochválit naše mladší i starší žáky, jejich nadšení, týmového ducha a touhu umístit se na předních místech. V kategorii starších žáků jsme bojovali, ale na medailové umístění jsme nedosáhli, výsledky byly opravdu velmi těsné. Našim mladším žákům patří velká gratulace za 1. místo.

Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci naší školy.

Zapsala: Mgr Olga Teremová