Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Výstava hub a regionální vycházka

Výstava hub a regionální vycházka

Zaslal petrlukas 7. října. 2016

Začátek posledního říjnového týdne jsme na 1. stupni naší školy zasvětili environmentální výchově.V pondělí jsme se vypravili do Brna na výstavu hub, kterou pořádal mykologický klub. I přes velké sucho panující v našich lesích se podařilo nashromáždit velké množství exponátů, takže děti mohly nejen vidět, ale také si osahat houby, které běžně v lesích nepotkáváme. Velkým přínosem byl také zasvěcený komentář jednoho z pořadatelů výstavy.

Fotografie z výstavy můžete vidět ve fotogalerii nebo zde.

V úterý jsme navázali regionální vycházkou, při které se jednotlivé třídy vypravily do okolí školy poznávat přírodu všemi smysly. Podzimní příroda nás přivítala krásným teplým slunečným dnem, takže jsme se cítili velmi příjemně a mohli jsme bez problémů splnit všechny cíle této vycházky, která dobře vystihuje i název našeho školního vzdělávacího programu „Škola v přírodě, příroda ve škole“.

Fotografie z vycházky si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.

Zapsala Mgr. Ivana Majerová