Základní škola a Mateřská škola Křtiny > Aktuality > Prezidentské volby v naší škole

Prezidentské volby v naší škole

Zaslal petrlukas 28. ledna. 2018

Dne 23. 1. se v naší škole konaly volby prezidenta České republiky, pořádané žáky 9. Ročníku. Žáci si v rámci občanské výchovy vyzkoušeli mechanismus průběhu voleb. Připravili si krátké prezentace jednotlivých kandidátů a odprezentovali je v jednotlivých třídách. Všichni zúčastnění obdrželi volební lístky a zvolili si svého zástupce. Toho následně vhodili do urny. Když si každý zkusil, jaké je to volit, deváťáci všechny hlasy sečetli a následně vyhodnotili. Jistě vás zajímá, jak volby v naší škole dopadly. Souboj byl velmi vrovnaný a oba kandidáti měli velké množství hlasů i podporovatelů. Ale zvítězit může jen jeden – naším vítězem se stal Jiří Drahoš. Jak tomu je i v běžném životě, ne každý byl s výsledkem spokojen.

Výsledky voleb v naší škole můžete vidět zde: Vysledky voleb v procentech a číslech.xlsx